April 24, 2024

Grupomodo

Exercise makes you strong

List of live GAA matches Online, Sky Sports, GAAGO & RTE

GAA matches online, Sky Sports, GAAGO & RTE

 11,350,575 total views,  14 views today

We have the list of live GAA matches that will be broadcast live Online, GAAGO Sky Sports & RTE, here are the fixtures Hurling and Gaelic Football league and championships.

CLICK FOR LIVE GAA SCORES

CLICK FOR GAA LEAGUE TABLE

 

 

Wednesday 13 April

Connacht U20FC semi-finals
Sligo v Roscommon, Markievicz Park, 6.30pm Live Below
Leitrim v Mayo, Carrick-on-Shannon, 6.30pm

Munster U20HC round 2
Clare v Cork, Sixmilebridge, 7pm
Tipperary v Waterford, FBD Semple Stadium, 7pm Live Below

 

Thursday 14 April

Leinster U20FC quarter-finals
Kildare v Laois, Hawkfield, 7.30pm
Offaly v Carlow, Faithful Fields, 7.30pm
Dublin v Westmeath, Parnell Park, 7.30pm

Munster MFC round 1
Clare v Waterford, Wolfe Tones GAA, Shannon, 7pm
Tipperary v Limerick, FBD Semple Stadium, 7pm

 

Friday 15 April

All-Ireland U20HC B semi-final
Mayo v Roscommon, Athleague, 5pm

 

Saturday 16 April

Ulster SFC preliminary round
Fermanagh v Tyrone, Brewster Park, 6.30pm – Sky Sports Arena

Leinster U20FC quarter-final
Longford v Meath, Pearse Park, 2pm

Ulster MFC preliminary round
Fermanagh v Down, Brewster Park, 4.15pm

Leinster SHC round 1
Wexford v Galway, Chadwicks Wexford Park, 4.30pm – Sky Sports Arena
Westmeath v Kilkenny, TEG Cusack Park, 6pm
Dublin v Laois, Parnell Park, 6.30pm

Joe McDonagh Cup round 1
Kerry v Down, Austin Stack Park, 1pm
Meath v Carlow, Pairc Tailteann, 2pm
Antrim v Offaly, Corrigan Park, 2pm

Christy Ring Cup round 2
Wicklow v Mayo, Aughrim, 1pm
Kildare v London, Newbridge, 2.30pm

Leinster MHC
Carlow v Westmeath, Netwatch Training Centre, Fenagh, 11.30am
Kilkenny v Dublin, UPMC Nowlan Park, 12pm
Offaly v Laois, O’Connor Park, 12pm
Down v Antrim, Portaferry, 12pm

 

Sunday 17 April

Connacht SFC quarter-finals
London v Leitrim, Ruislip, 2.30pm
New York v Sligo, Gaelic Park, 7.30pm

Munster SHC round 1
Waterford v Tipperary, Walsh Park, 2pm – RTE2
Cork v Limerick, Pairc Ui Chaoimh, 4pm – RTE2

Christy Ring Cup round 2
Sligo v Derry, Markievicz Park, 2pm

Nickey Rackard Cup round 2
Roscommon v Warwickshire, Dr Hyde Park, 1pm
Donegal v Armagh, Letterkenny, 2pm
Tyrone v Fermanagh, O’Neills Healy Park, 2pm

Lory Meagher Cup round 2
Longford v Lancashire, Glennon Brothers Pearse Park, 12pm
Cavan v Leitrim, Kingspan Breffni, 2pm
Louth v Monaghan, Darver, 2pm

 

Monday 18 April

Munster U20FC semi-finals
Waterford or Limerick v Cork, Waterford or Limerick venue, 7pm
Clare or Tipperary v Kerry, Clare or Tipperary venue, 7pm

 

Tuesday 19 April

Leinster U20HC quarter-finals
Kildare or Laois v Westmeath or Wexford, TBC, 7.30pm
Kilkenny v Offaly, UPMC Nowlan Park, 7.30pm

Munster MHC round 3
Clare v Waterford, Sixmilebridge, 7pm
Limerick v Kerry, TUS Gaelic Grounds, 7pm

 

Wednesday 20 April

Connacht U20FC final
Sligo or Roscommon v Leitrim or Mayo, Bekan, 7.30pm TG4

Leinster MFC round 3
Westmeath v Dublin, Mullingar, TBC
Laois v Louth, Portlaoise, TBC
Kildare v Meath, Kildare venue, TBC
Longford v Offaly, Longford venue, TBC
Wicklow v Carlow, Wicklow venue, TBC

Munster U20HC round 3
Cork v Limerick, Pairc Ui Rinn, 7pm
Waterford v Kerry, Fraher Field, 7pm

 

Thursday 21 April

Leinster U20FC semi-finals
Laois or Kildare v Offaly or Louth or Carlow, TBC, TBC
Dublin or Wicklow or Westmeath v Meath or Wexford or Longford, TBC, TBC

Munster MFC round 2
Waterford v Tipperary, Lemybrien, 7pm
Limerick v Clare, Rathkeale, 7pm

All-Ireland U20HC B semi-final
Down v Derry, Pairc Esler, 8pm

 

Friday 22 April

Ulster U20FC final
Cavan v Tyrone, TBC, 8pm

Connacht MFC round 1
Mayo v Leitrim, TBC, TBC
Galway v Roscommon, TBC, TBC

Ulster MFC round 1
Monaghan v Antrim, Inniskeen, 8pm

 

Saturday 23 April

Ulster SFC quarter-final
Antrim v Cavan, Corrigan Park, 2pm

Ulster MFC round 1
Donegal v Fermanagh or Down, TBC, 4pm
Armagh v Derry, Athletic Grounds, 5.30pm
Tyrone v Cavan, O’Neills Healy Park, 6pm

Leinster SHC round 2
Wexford v Dublin, Chadwicks Wexford Park, 5pm
Kilkenny v Laois, UPMC Nowlan Park, 5.30pm
Galway v Westmeath, Pearse Stadium, 6pm

Munster SHC round 2
Limerick v Waterford, TUS Gaelic Grounds, 7pm

Joe McDonagh Cup round 2
Carlow v Kerry, TBC, TBC
Offaly v Meath, TBC, TBC

Christy Ring Cup round 3
London v Mayo, TBC, TBC
Sligo v Wicklow, TBC, TBC
Kildare v Derry, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 3
Donegal v Roscommon, TBC, TBC
Tyrone v Armagh, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 3
Longford v Louth, TBC, TBC

 

Sunday 24 April

Connacht SFC quarter-final
Mayo v Galway, TBC, 4pm

Leinster SFC round 1
Wicklow v Laois, Aughrim, 3.30pm
Louth v Carlow, Pairc Tailteann, 2.30pm
Wexford v Offaly, Chadwicks Wexford Park, 3pm

Ulster SFC quarter-final
Donegal v Armagh, Ballybofey, 2pm

Munster SHC round 2
Tipperary v Clare, FBD Semple Stadium, 2pm

Joe McDonagh Cup round 2
Down v Antrim, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 3
Fermanagh v Warwickshire, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 3
Leitrim v Monaghan, TBC, TBC
Cavan v Lancashire, TBC, TBC

 

Tuesday 26 April

Munster MHC quarter-finals

 

Wednesday 27 April

Munster U20HC semi-finals

 

Thursday 28 April

Munster MFC round 3
Clare v Tipperary, Miltown-Malbay, 7pm
Waterford v Limerick, Fraher Field, 7pm

 

Friday 29 April

Connacht MFC round 2
Sligo v Galway, TBC, TBC
Roscommon v Mayo, TBC, TBC

 

Saturday 30 April

Leinster SFC quarter-final
Dublin v Offaly / Wexford, Bord na Mona O’Connor Park / Chadwicks Wexford Park, TBC

Munster SFC quarter-finals
Clare v Limerick, Cusack Park, Ennis, 6pm
Waterford v Tipperary, Fraher Field, 7pm

Ulster SFC quarter-final
Monaghan v Down, Clones, 4.30pm

Joe McDonagh Cup round 3
Kerry v Meath, TBC, TBC
Antrim v Carlow, TBC, TBC

 

Saturday 30 April/Sunday 1 May

All-Ireland U20HC B final

 

Sunday 1 May

Connacht SFC semi-final
Roscommon v New York / Sligo, TBC, TBC

Leinster SFC quarter-finals
Kildare v Louth / Carlow, Pairc Tailteann / MW Hire O’Moore Park / Bord na Mona O’Connor Park, TBC
Meath v Laois / Wicklow, MW Hire O’Moore Park / Pairc Tailteann, TBC
Westmeath v Longford, TEG Cusack Park, TBC

Ulster SFC quarter-final
Derry v Fermanagh / Tyrone, TBC, TBC

Leinster SHC round 3
Galway v Kilkenny, Pearse Stadium, 2pm
Laois v Wexford, MW Hire O’Moore Park, TBC
Westmeath v Dublin, TEG Cusack Park, TBC

Munster SHC round 4
Cork v Clare, FBD Semple Stadium, 2pm

Joe McDonagh Cup round 3
Down v Offaly, TBC, TBC

 

Thursday 5 May

Munster MFC phase 1 final

 

Friday 6 May

Connacht MFC round 3
Leitrim v Roscommon, TBC, TBC
Mayo v Sligo, TBC, TBC

 

Saturday 7 May 

Munster SFC semi-final
Cork v Kerry, Fitzgerald Stadium, 6pm

Christy Ring Cup round 4
Derry v London, TBC, TBC
Wicklow v Kildare, TBC, TBC
Mayo v Sligo, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 4
Roscommon v Tyrone, TBC, TBC
Warwickshire v Donegal, TBC, TBC
Armagh v Fermanagh, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 4
Lancashire v Leitrim, TBC, TBC
Louth v Cavan, TBC, TBC
Monaghan v Longford, TBC, TBC

 

Saturday 7/Sunday 8 May 

All-Ireland U20FC semi-finals
Connacht v Leinster
Munster v Ulster

 

Sunday 8 May

Connacht SFC semi-final
London / Leitrim v Galway / Mayo, TBC, TBC

Ulster SFC semi-final
Donegal / Armagh v Antrim / Cavan, TBC, TBC

Munster SHC round 4
Limerick v Tipperary, TUS Gaelic Grounds, 2pm

 

Thursday 12 May

Munster MFC semi-final
Kerry v Cork, Austin Stack Park, 7pm

 

Saturday 14 May

Munster SFC semi-final
Tipperary / Waterford v Clare / Limerick, TBC, 7pm

Ulster SFC semi-final
Monaghan / Down v Fermanagh / Tyrone / Derry, TBC, TBC

Leinster SHC round 4
Dublin v Kilkenny, Parnell Park, 6pm
Westmeath v Wexford, TEG Cusack Park, 6pm
Laois v Galway, MW Hire O’Moore Park, 6.30pm

Joe McDonagh Cup round 4
Meath v Antrim, TBC, TBC
Carlow v Down, TBC, TBC
Kerry v Offaly, TBC, TBC

Christy Ring Cup round 5
Kildare v Sligo, TBC, TBC
Mayo v Derry, TBC, TBC
London v Wicklow, TBC, TBC

Nickey Rackard Cup round 5
Fermanagh v Roscommon, TBC, TBC
Tyrone v Donegal, TBC, TBC
Warwickshire v Armagh, TBC, TBC

Lory Meagher Cup round 5
Cavan v Longford, TBC, TBC
Monaghan v Lancashire, TBC, TBC
Leitrim v Louth, TBC, TBC

 

Saturday 14/Sunday 15 May

All-Ireland U20FC final

 

Sunday 15 May

Leinster SFC semi-finals
TBC v TBC, Croke Park, 2pm
TBC v TBC, Croke Park, 4pm

Munster SHC round 3
Waterford v Cork, Walsh Park, 2pm
Clare v Limerick, Cusack Park, Ennis, 4pm

 

Thursday 19 May

Munster MFC semi-final
Phase 1 final winner v loser of Cork v Kerry, TBC, TBC

 

Saturday 21 May

Leinster SHC round 5
Laois v Westmeath, MW Hire O’Moore Park, 6pm
Kilkenny v Wexford, UPMC Nowlan Park, 6pm
Galway v Dublin, Pearse Stadium, 6pm

Joe McDonagh Cup round 5
Antrim v Kerry, TBC, TBC
Offaly v Carlow, TBC, TBC
Down v Meath, TBC, TBC

 

Saturday 21/Sunday 22 May

All-Ireland SFC preliminary round (If required)

Tailteann Cup preliminary round (If required)

Christy Ring Cup final

Nickey Rackard Cup final

Lory Meagher Cup final

All-Ireland U20HC final
Leinster winner v Munster winner

 

Sunday 22 May

Munster SHC round 5
Clare v Waterford, Cusack Park, Ennis, TBC
Tipperary v Cork, FBD Semple Stadium, TBC

 

Saturday 28 May

Leinster SFC final
TBC v TBC, Croke Park, 6.30pm

Munster SFC final
TBC v TBC, TBC, 3pm

 

Saturday 28/Sunday 29 May

Tailteann Cup round 1

 

Sunday 29 May 

Connacht SFC final
Roscommon / New York / Sligo v London / Leitrim / Galway / Mayo, TBC, TBC

Ulster SFC final
Donegal / Armagh / Antrim / Cavan v Monaghan / Down / Fermanagh / Tyrone / Derry, TBC, TBC

 

Saturday 4 June

Leinster SHC final
TBC v TBC, Croke Park, 7pm

Joe McDonagh Cup final

 

Saturday 4/Sunday 5 June

All-Ireland SFC round 1

Tailteann Cup quarter-finals

 

Sunday 5 June

Munster SHC final
TBC v TBC, TBC, 4pm

 

Saturday 11/Sunday 12 June

All-Ireland SFC round 2

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Joe McDonagh Cup winner v 3rd placed Munster group
Joe McDonagh Cup runner-up v 3rd placed Leinster group

 

Saturday 18 June

All-Ireland SHC quarter-finals
Leinster runner-up v Joe McDonagh Cup winner / 3rd placed Munster group
Munster runner-up v Joe McDonagh Cup runner-up / 3rd placed Leinster group

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-finals

 

Saturday 25 June

All-Ireland SHC relegation play-off (if required)

 

Saturday 25/Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-finals

 

Saturday 2 July

All-Ireland SHC semi-final
Leinster provincial winner v Quarter-final winner

 

Sunday 3 July

All-Ireland SHC semi-final
Munster provincial winner v Quarter-final winner

 

Friday 8 July

All-Ireland JFC semi-finals
Britain Winners v Kilkenny/New York
Britain Runners Up v Kilkenny/New York

 

Saturday 9 July

Tailteann Cup final

 

Saturday 9/Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-finals
Connacht* v Ulster*
Leinster* v Munster*

*the provincial champions or the team that defeats them in the quarter-final

 

Sunday 10 July

All-Ireland JFC final

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final

 

Saturday 30 July

All-Ireland SHC final replay (if required)

 

Saturday 6 August

All-Ireland SFC final replay (if required)


LiveScores Now Available at IrishScores.com